Postel Rhodos, horská borovice 'Zirbe'

Jedinečné provedení, materiál horská borovice

38.099 Kč

Kód: POSRHODOSZIRBE

Oblíbený model Rhodos nabízíme také ve speciálním provedení z horské borovice - tzv. Zirbe (česky také vysokohorská borovice nebo limba, latinsky Pinus cembra). Tato dřevina se pomalu ale jistě stává nejoblíbenějším materiálem pro výrobu postelí v západní Evropě. Tento poměrně vzácný typ borovice se dožívá velmi vysokého věku a roste především v Alpách, vzácně také v Karpatech, v minimální výšce 1800 metrů nad mořem.

Tato dřevina Vás neohromí svou tvrdostí, ale velký boom zažívá především díky svému pozitivnímu vlivu na člověka během spánku. Dřevo ‚Zirbe‘ totiž obsahuje látku pinosylvin, která vyniká především svou charakteristickou vůní. Vědecké studie navíc několikrát prokázaly, že tato látka snižuje tepovou frekvenci zhruba o 3 500 tepů během osmi hodin spánku, což odpovídá asi jedné hodině srdeční aktivity.

Na obrázku vidíte variantu modelu s úložným prostorem! Toto provedení je však bez úložného prostoru!

Výše uvedené ceny postelí platí pouze v případě zakoupení společně se Spacím systémem! Při nákupu samostatné postele se cena navyšuje o 1.500 Kč za jednolůžko a 3.000 Kč za dvoulůžko.

Na objednávku