Spací systém

Co to je spací systém?

Co to je spací systém?

Ptáte se, co pojem Spací systém vlastně znamená? Pak si představte něco na způsob lamelové matrace zabalené do pevného, snímatelného obalu. Stěžejní roli v celém systému představuje dvoustranný lamelový rošt, vyrobený na míru podle fyzických proporcí zákazníka tak, aby tvořil ideálně tvarovanou podporu pro jeho tělo. Právě správná podpora těla je naprosto klíčovým faktorem pro regeneraci páteře během spánku. Rošt je spolu s tenkou izolační vložkou zabalen do snímatelného obalu z přírodních materiálů a celý systém tak vyniká nejen svou ortopedickou funkcí, ale i skvělou prodyšností.

Lamelový rošt

Lamelový rošt

Dvoustranný lamelový rošt plní nejdůležitější funkci celého systému. Jeho úkolem je vytvořit optimální podporu pro Vaše tělo tak, aby páteř ležela v rovině a postava se vytvarovala do polohy dvojitého „s“. Každý člověk je však specifický, a tak je pro docílení ideální varianty potřeba vyrobit rošt pro každého jedince individuálně. Naším cílem je pak právě této optimální varianty dosáhnout pomocí vhodně zvolené kombinace jednotlivých pěnových náplní, ideálně již během výroby, případně po pozdějších konzultacích se zákazníky. Za tímto účelem nabízíme k produktu poradenství a servis. K dispozici máme přes deset typů pěn různých tvrdostí a hustoty, což v kombinaci s počtem deseti jednotlivých kusů pěn v jednom roštu zajišťuje nepřeberné množství možností, jak rošt zhotovit.

Díky vyměnitelnosti pěnových náplní má rošt prakticky neomezenou životnost. Nosnou plochu tvoří sedmivrstvé bukové lamely, které jsou rozloženy blízko od sebe. Potahy pro pěnové náplně jsou vyráběny z nejpevnějších látek a samotné pěny můžete v rámci našeho servisu za symbolický poplatek vyměnit, ať už z důvodu jejich opotřebení, nebo kvůli požadované změně tvrdosti systému.

Termoizolační deska

Termoizolační deska

Druhou vrstvu Spacího systému standardně tvoří šesticentimetrová deska z tzv. studené pěny o síle šesti centimetrů. Díky této tloušťce je zanechána dostatečně pevná podpora těla ze spodní části systému a celý výrobek je pak zároveň velice prodyšný. Tuto vlastnost ocení především ti, kteří se během spánku často potí, navíc je díky vysoké prodyšnosti celý spací systém i velmi hygienický. Výrobcem tohoto materiálu je firma Carpenter.

Jako alternativu pak nově nabízíme osmicentimetrové kaučukové jádro, kterou ocení zejména citlivější lidé, kteří preferují měkčí a jemnější podporu těla.

Snímatelný obal

Snímatelný obal

Celý spací systém je zabalen do pevného obalu, jehož primární funkce je zabránění nežádoucímu pohybu termoizolační desky. Díky možnosti snadného odepnutí horní části obalu pomocí zipu můžete obal jednoduše vyprat. Potah je prošitý přírodním rounem z bambusových vláken. Právě díky skvělé prodyšnosti tohoto přírodního rouna je tak zachován koncept prodyšnosti napříč celým systémem. Po stranách obalu se nachází pevná látka s tzv. 3D mřížkou, která taktéž zabezpečuje přístup vzduchu.

Proč je náš spací systém výjimečný?

Proč je náš spací systém výjimečný?

Díky své flexibilitě s výhledem do budoucna! Firma Eurotest totiž svým zákazníkům nabízí k produktu servis a poradenství. V případě servisu jde především o možnost vyměny zátěžových pěnových hranolů v roštu, čímž je zajištěna nejen stále pevná podpora těla, ale zároveň je v případě potřeby umožněna změna tvrdosti jednotlivých částí. Naše poradenství pak mohou využít zejména ti zákazníci, kteří mají během spánku se zády problém. Právě v tom tkví hlavní kouzlo spacího systému. Jeho uživatel investuje nejen do zdravého spánku, ale i do budoucnosti. Životnost systému je totiž díky principu servisu a poradenství prakticky neomezená. Naším cílem není, aby si zákazník musel pořizovat novou matraci každých pár let, nýbrž aby spal zdravě a příjemně pořád!Poradenství a servis

Možnost výměny pěnových výplní

Možnost výměny pěnových výplní

Nákupem Spacího systému od firmy Eurotest získává zákazník nejen produkt, ale i možnost výměny pěnových výplní v lamelovém roštu. Díky této možnosti může klient v průběhu let reagovat na opotřebovanost těchto materiálů, na které je vyvíjen největší tlak, a zároveň má možnost upravit celkovou tvrdost systému. Změní-li se tedy např. v průběhu let Vaše váha, je zde neustále možnost najít optimální kombinaci pěnových náplní.

Poradenství v případě potíží

Poradenství v případě potíží

S našimi zákazníky udržujeme kontakt pomocí mailové komunikace. Již zhruba měsíc po dodání výrobku se každého nového uživatele našeho systému dotazujeme, zda-li je vše v pořádku. Máme neustále možnost reagovat na pocity zákazníka. Kdykoli má tudíž zákazník problém se spaním, který by mohl souviset se spacím systémem, jsme mu nápomocni a snažíme se společně najít vhodné řešení. Díky pravidelné komunikaci tak disponujeme již nepřeberným množstvím zkušeností v dané oblasti, ve složitějších případech pak máme k dispozici radu lékaře.

Anatomické polštáře

Anatomické polštáře

Vedlejším, avšak pro zdraví rovněž důležitým produktem jsou anatomické polštáře, které plní zejména funkci podpory krční páteře. Proto doporučujeme pořídit si ke spacímu systému i náš polštář. Na výběr jsou dvě různé výšky, šířka a tvrdost jsou u obou typů shodné.

Spací systém splňuje individuální přístup, říká specialista na poruchy pohybového systému

 • PaedDr. Jiří Vlček

  Bolesti zad jsou nejčastějším důvodem návštěv pacientů našeho rehabilitačního oddělení.

  Jejich příčiny jsou rozmanité. Od nedostatečné pohybové aktivity, převažující statické zátěže – jako například sedavá práce, až po stavy po úrazech. Většinou se bolesti projevují při různých pohybových aktivitách nebo nadměrné statické zátěži. Překvapivě často si však pacienti stěžují na bolesti zad po i probuzení, v horším případě již během noci. Právě noční bolesti bývají pro pacienty nejvíce stresující, protože od spánku očekávají odpočinek a snížení bolestí, které je doprovázejí při zatížení během dne.

  Tento zdánlivý paradox lze vysvětlit. Klouby, které již jsou postiženy (artrózou, tuhostí vaziva atd.) začínají bolet po určité době v nehybné poloze a zejména pak při jejich změně. Tak i páteř, jejíž součástí je mnoho meziobratlových kloubů, může vysílat bolestivé signály, zejména při nevhodné poloze během spaní a také např. při otáčení. Nepříznivá poloha, ať už na zádech, boku, či břiše je dána samozřejmě poruchou tvaru samotné páteře, ale je „podporována“ špatnou matrací, ať už příliš tvrdou nebo měkkou. Stejně tak je nutné pro bezbolestné spaní dokonalá svalová relaxace. Svaly, které obklopují naší páteř, mají tendenci při jejím postižení tuhnout a to i při ležení a opět více pokud se podložka, na které trávíme někdy i 1/3 doby života, dokonale nepřizpůsobí našemu tělu. Svaly, které jsou po delší dobu ve stálém napětí, začnou vysílat do našeho mozku „signály ohrožení“, které vnímáme jako bolest zad.

  Noční a ranní bolesti zad většinou začínají s postupujícím věkem, tak jak dochází k pozvolnému zhoršování vlastností páteře a často i ke zhoršování našeho spánku. Člověk ve vyšším věku kvalitu spacích systémů lépe ocenění, protože může pocítit velkou změnu. Neznamená to však, že v mládí můžeme spát na čemkoliv. Správná poloha během spaní je důležité pro páteř již od dětství, rozdíl je v tom, že v dětství a mládí se nevhodná matrace často neprojeví okamžitě.

  Jako prevence bolestí zad je nejdůležitější vhodný pravidelný pohybový režim a žádná sebelepší matrace ho nenahradí. Kvalitní a na vaše tělo individuálně vytvořena podložka, kterou lze podle potřeb průběžně měnit, však může podstatně snížit již nastalé potíže nebo jim napomoci předejít.

  Spací systémy firmy Eurotest tuto kvalitu a individuální přístup splňují, mohu to posoudit jako specialista na poruchy pohybového systému i jako uživatel.

  Centrum léčebné rehabilitace a fyzioterapie Olma R+

  www.rehab.cz