ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Spací systém Eco: Investujte při výběru matrace a postele do svého zdraví a vsaďte na přírodní materiály

Spací systém Eco klade důraz na přírodní materiály a zároveň optimální podporu pro Vaše záda

Západní společnost si pod tlakem klimatických změn stále více uvědomuje, že tento globální problém se ve výsledku týká každého z nás. Patříte mezi ty, kteří přemýšlí nad tím, z čeho se vlastně skládají výrobky, které denně používáte? A pokud ano, přemýšleli jste v tomto ohledu někdy nad nejpoužívanějším kusem vybavení Vaší domácnosti? Je to právě postel, ve které obvykle člověk stráví nejvíce času, zhruba až třetinu svého života.

Jihočeská rodinná firma Eurotest takto uvažuje a nabízí podobně smýšlejícím lidem řešení, jak skloubit důraz na použití přírodních materiálů a zároveň vysoké nároky na matraci s ohledem na zdraví lidského těla. Základem ortopedické lamelové matrace známé pod pojmem Spací systém je vždy na základě fyzických proporcí individuálně zhotovený dvoustranný lamelový rošt (více o principu fungování Spacího systému si můžete přečíst zde), zbylé části systému si však volí zákazník na základě svých preferencí. Důležité přitom je, že jakoukoli jednotlivou část Spacího systému může v průběhu let uživatel vyměnit, aniž by musel zbytečně vyhazovat celou matraci a pořizovat novou.
Klíčové benefity Spacího systému Eco od firmy Eurotest První volba zájemce o Spací systém spočívá ve výběru materiálu, z něhož bude vyrobena tenká matrace, která se na zmiňovaný rošt pokládá. Kromě desky ze studené pěny a klasického kaučukového jádra (směs syntetického a přírodního kaučuku) má zákazník na výběr také matraci ze 100% přírodního kaučuku. Tento v Belgii zpracovávaný materiál je oceněn certifikáty Öko-tex, EuroLATEX, LGA či FSC®. Zejména posledně jmenovaný certifikát stojí za zmínku, garantuje totiž výrobu ze surovin získaných ze zodpovědně obhospodařovaných lesů prostřednictvím kontroly uznávané organizace Rainforest Alliance. Certifikované plantáže, z nichž se kaučuk získává, zabraňují erozi půdy a absorbují oxid uhličitý, jsou tedy vítaným pomocníkem v boji s globálním oteplováním. Kromě skutečnosti, že se jedná o stoprocentně obnovitelný zdroj, nabízí přírodní kaučuk také přirozenou ochranu proti plísním, bakteriím a roztočům. Zároveň je tento luxusní a pohodlný materiál dobře prodyšný díky perforaci a otevřené buněčné struktuře kaučuku.

Postel Capri z blahodárné horské borovice Zirbe z kvalitního masivu od firmy EurotestTenká matrace, případně celý Spací systém, se následně zabalí do snímatelného potahu. Zákazník má opět na výběr více možností. Vedle základního typu potahu Mercedes je velice oblíbenou variantou potah Deluxe, který nabízí zajímavý kompromis pohodlí, praktičnosti a přírody. Jeho výplň tvoří vysoká vrstva přírodního rouna s vlákny z bambusové viskózy, díky které je potah Deluxe nejen velice příjemný, ale díky použití lehkého, přírodního materiálu také perfektně prodyšný. Vrchní látka potahu je v tomto případě směsí lnu s viskózou a polyesteru. Kdo by raději upřednostnil zcela přírodní variantu, může sáhnout po potahu Organic, jehož vrchní látka je vyrobena ze stoprocentní, organické bavlny.

Ať už je ale matrace vyrobena z čehokoliv, velice podstatné je, do čeho ji vložíme. Společnost Eurotest proto ke Spacím systémům nabízí na míru vyráběné kvalitní postele z masivního dřeva, tedy oblíbeného a osvědčeného přírodního materiálu. Vedle řady jednotlivých modelů si zájemce vybírá z mnoha různých dřevin jako dub, jasan, olše, javor nebo buk. Kdo se ale zajímá o blahodárný vliv správně opracovaného dřeva na lidské tělo, měl by zpozornět především u jehličnanů.

Dřevo Zirbe využívá firma Eurotest pro výrobu kvalitních postelí s blahodárnými dopady na lidské těloJehličnaté stromy totiž díky svému vysokému obsahu éterických olejů velmi napomáhají úspěšné regeneraci těla během spánku. Éterické oleje do těla pronikají skrze kůži i dýcháním a podporují mj. činnost bloudivého nervu, který je klíčový k aktivaci parasympatického nervového systému, stěžejního pro regeneraci těla a tím pádem potlačení stresu či různých zánětů (více o blahodárných účincích dřeva na lidské tělo si můžete přečíst zde). Šampionem v tomto ohledu je alpská horská borovice známá pod německým pojmenováním “Zirbe”, která roste pouze ve vysoké nadmořské výšce a dle četných vědeckých studií pozitivně působí mj. na kardiovaskulární systém. Díky vysokému obsahu látky pinosylvin navíc tato dřevina vyniká svou charakteristickou vůní, jejíž zásluhou se stala v posledních letech naprostým fenoménem rakouských, švýcarských či německých ložnic.

Zmíněnou látkou pinosylvin však nedisponuje pouze Zirbe, v menší míře se dle analýzy zpracované Českou zemědělskou univerzitou pro firmu Eurotest nachází také v její české příbuzné - klasické borovici. I tato cenově dostupnější varianta je tedy skvělou volbou z hlediska dopadu na zdraví, ponechá-li se povrch dřeva bez dodatečné povrchové úpravy tak, aby éterické oleje mohly účinkovat. Ať už si ale vyberete jakoukoli dřevinu, tak je součástí každé postele od firmy Eurotest praktický, ověřený model kování, díky kterému je při dané šíři masivního dřeva (obvykle 40 mm) postel absolutně stabilní. Kvalita, pohodlí a dlouhodobá životnost výrobků patří totiž mezi stěžejní priority jihočeské firmy.

Spací systém Eco je oblíbenou variantou matrace pro ekologicky smýšlející lidiPostele i se Spacími systémy se zaváží lidem přímo domů, kde se vyškolení pracovníci postarají o hladký průběh montáže. Jednotlivé díly postele jsou převáženy ve speciálních transportních obalech, které se využívají opakovaně. Není tedy potřeba po montáži postele od firmy Eurotest doma uklízet a vyhazovat nekonečné množství fólií, igelitů nebo jiných plastových obalů.

Odpovídá filozofie firmy Eurotest Vašim požadavkům? Pokud ano, využijte jednu z možností, jak se o jejích produktech dozvědět více. Prostřednictvím rezervačního formuláře si můžete třeba sjednat schůzku v pražském nebo jihočeském showroomu, kde se Vám budou odborní poradci individuálně věnovat a navíc si budete moci postele či Spací systém prohlédnout na vlastní oči. Spací systém Eco nyní také najdete v našem e-shopu.

 

 


 

 

 

Zeptejte se

Potřebujete s něčím poradit? Rádi Vám pomůžeme. Můžete se na nás obrátit pomocí online chatu nebo nám zavolat na níže uvedené telefonní číslo, na které se dovoláte každý všední den mezi 8:30 - 15:00.